Apie mus
Vilniaus VVG
Vilniaus miesto tikslinės teritorijos vietos veiklos grupė (toliau VVG) – Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo nustatyta tvarka įsteigtas viešasis juridinis asmuo – asociacija. Asociacija sudaryta iš skirtingų organizacijų: bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų, verslo, vietos valdžios (savivaldybės).
Vilniaus VVG
Vilniaus miesto tikslinės teritorijos vietos veiklos grupė (toliau VVG) – Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo nustatyta tvarka įsteigtas viešasis juridinis asmuo – asociacija. Asociacija sudaryta iš skirtingų organizacijų: bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų, verslo, vietos valdžios (savivaldybės).
Atvirumas
Esame atviri mažoms ir didelėms miesto gyventojų iniciatyvoms
Dialogas
Siekiame kurti sąlygas harmoningam miesto augimui visų interesų grupių atžvilgiu.
Vilniaus VVG vadovaujasi šiais principais:
Partnerystės ir atvirumo
Vilniaus VVG įvairioms socialinėms grupėms suteikia vienodas galimybes dalyvauti rengiant ir įgyvendinant vietos plėtros strategiją, savo veikloje įtraukia bendruomeninių ir (ar) nevyriausybinių organizacijų, asocijuotų verslo struktūrų ir (ar) įmonių, savivaldybės institucijų atstovus.
Nediskriminavimo
Vilniaus VVG kolegialaus valdymo organo sudarymo principai, sprendimų priėmimo tvarka ir kitos įstatų nuostatos užtikrina, kad vykdant savo veiklą užkertamas kelias bet kokiai diskriminacijai dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos ar kitų bruožų, atsižvelgiama į jaunimo situaciją bei poreikius. Vilniaus VVG įstatų nuostatos leidžia veikloje aktyviai dalyvauti neįgaliesiems, vyresnio amžiaus žmonėms, jaunimui bei kitiems, turintiems mažesnes funkcines galimybes arba dėl socialinių priežasčių mažiau įtrauktiems į jiems aktualių sprendimų priėmimą.
Lyčių lygybės
Vilniaus VVG nariais ir (arba) jo kolegialaus valdymo organo nariais yra moterys ir vyrai ir nė vienos iš lyčių atstovų nėra daugiau kaip 60 procentų.
Jaunimo dalyvavimo
bent vienas Vilniaus VVG kolegialaus valdymo organo narys yra jaunesnis negu 29 metų (įskaitytinai) ir (arba) yra deleguotas jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos arba deleguotas VVG teritorijoje veikiančios miesto jaunimo organizacijų tarybos arba savivaldybės jaunimo reikalų tarybos.
Mūsų tikslas
- Skatinti aktyvią įtrauktį, siekiant propaguoti lygias galimybes ir aktyvų dalyvavimą ir gerinti įsidarbinamumą, didinant socialinę ir ekonominę marginalizuotų bendruomenių, migrantų ir nepalankias sąlygas turinčių grupių integraciją įgyvendinant integruotas priemones, įskaitant aprūpinimą būstu ir socialinių paslaugų teikimą,
- Pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius,
- Pagal savo veiklos kompetenciją ir galimybes skatinti Vilniaus miesto plėtrą,
- Aktyviai dalyvauti rengiant ir įgyvendinant miesto plėtros strategiją, planus bei programas Vilniaus miesto integruotų investicijų teritorijoje bei tenkinant kitus viešuosius interesus.
Mūsų teisės
- LR Vidaus reikalų ministerijos prašyti ir gauti su vietos plėtros strategijų rengimu ir įgyvendinimu susijusią informaciją, konsultacijas, mokymus ir metodinę pagalbą;
- Dalyvauti teisės aktų, susijusių su vietos plėtros strategijų įgyvendinimu, rengime ir keitime.
Mūsų pareigos
- Stiprinti vietos plėtros projektų rengėjų ir vykdytojų gebėjimus, reikalingus rengiant vietos plėtros projektus ir administruojant jų įgyvendinimą;
- Vykdyti vietos plėtros projektų atranką;
- Vykdyti atrinktų vietos plėtros projektų ir vietos plėtros strategijos įgyvendinimo stebėseną;
- Viešinti vietos plėtros strategiją;
- Viešinti informaciją apie vietos plėtros strategiją;
- Teikti vietos plėtros strategijos įgyvendinimo ataskaitas.
